Máte zájem o naše produkty? Podívejte se na celou nabídku.
Přejít do e-shopu
Úvod Masáž prostaty

Masáž prostaty

Prostata je jednou z najdôležitejších žliaz v mužskom tele. Nachádza sa kúsok nad hrádzou (miesto medzi semenníkmi a análnym otvorom), na rozhraní konečníka a močového mechúra. Zdravá prostata je guľovitého tvaru s hladkým a pružným povrchom, je vo veľkosti gaštanu, takže asi 3 x 2 cm. Na dotyk by mala byť citlivá, ale nebolestivá. Stimulácia zdravej predstojnej žľazy je vnímaná pozitívne, príjemne a vzrušujúco. Ako aj i iné žľazy s vnútornou sekréciou upravuje hormóny v tele. Ovplyvňuje nielen pohlavný život muža, ale zasahuje aj do jeho vylučovacieho procesu. Pre svoje uloženie vo vnútri panvy a nepopulárny prístup cez análny otvor je často prehliadaná. Muži o nej niekedy nevedia a ani sa o ňu celý rad rokov nestarajú, pokiaľ nezačnú mať zdravotné problémy (ťažkosti pri močení, nedostatočná erekcia a pod.). Ich ťažkosti potom musí riešiť odborný lekár – urológ, ktorý je schopný nielen diagnostikov ochorenie prostaty, ale i indikovať správnu liečbu. Prvé príznaky problémov s prostatou pozorujú muži pri močení. Je to preto, že v blízkosti prostaty je začiatok močovej trubice, ktorý je zväčšenou prostatou utlačovaný. Muž potom pociťuje častejšie nutkanie na močenie, prúd moču môže byť prerušovaný a slabší. Oblúk moču je sploštený, čím je prostata väčšia, tým skôr ide o odkvapkávanie ako o močenie. Je potrebné vyvinúť väčší tlak, aby sa močový mechúr vyprázdnil. Stále sa prehlbuje pocit nedostatočného vymočenia a zároveň sa skracuje doba udržania moču. Vstávanie v noci a obťažujúce pocity cez deň, kedy muž musí urgentne na toaletu, aj keď to práve nie je vhodné. Skrátka zmenšuje sa jeho životný komfort.

Nákres

Aké sú reakcie na prvé ťažkosti?

 1. V tomto štádiu niektorí muži vyhľadávajú lekársku pomoc a praktickým lekárom sú posielaní na odborné urologické vyšetrenie. Pretože tieto príznaky nemusia vždy znamenať problémy s prostatou, je vyšetrenie urológom veľmi vhodné. Nie je sa čoho báť a na čo čakať. V urologických ambulanciách je vybavenie pre kultivačné rozbory moču, sonograf a predovšetkým lekár, ktorý týmto problémom rozumie oveľa lepšie, ako kamarát, manželka, a pod. Vyšetrenie prostaty sa vykonáva pohmatom cez konečník. Pokiaľ doktor diagnostikuje zväčšenie prostaty, poradí vám najlepší postup liečby.
 2. Prvotné príznaky niektorí muži riešia nákupom doplnkov stravy (čaje, tabletky, prírodné produkty) či liekov, ktoré sú dostupné bez lekárskeho predpisu. Pokiaľ problémy po ich použití celkom ustúpia, mohlo ísť o prechodný stav. Ak však pretrvávajú alebo sa len nepatrne zmenia, je vhodné vyhľadať odbornú pomoc.
 3. Treťou skupinou sú muži, ktorí z nejakého dôvodu (strach, hanba či nedostatok času) návštevu lekára odkladajú, ich problémy sa neustále stupňujú až sa nakoniec pridá i bolesť, problémy v sexi i vo vzťahoch a rovnakom im nezostane nič iné, ako navštíviť lekára. Vyšetrenie i liečba môžu byť potom komplikovanejšie, často zostávajú aj trvalé následky (nedostatočná erekcia a pod.). Niekedy môže byť aj príliš neskoro.

Zväčšenie prostaty je problém, ktorý je potrebné riešiť čo najskôr. Niektoré ochorenia prostaty sú veľmi vážne! Najlepšie je ťažkostiam s prostatou predchádzať.

Čo spôsobuje zväčšenie prostaty?

 1. Životný štýl - predovšetkým fajčenie, nadmerné pitie alkoholu, nezdravé stravovanie, kde veľký podiel hrajú tučné jedlá.
 2. Sedavý spôsob života, t.j. málo pohybu. Pokiaľ má muž prácu, pri ktorej sedí, mal by si vo voľných chvíľach nájsť nejakú aktívnu činnosť, šport a pod. Prostate prospieva pohyb, pri ktorom sa môže prekrvovať (drepy, výskoky, zatínanie a následne uvoľňovanie sedacích svalov a pod.
 3. Nepravidelný a neprimeraný sex. Sex je najprirodzenejším simulantom prostaty. Je lepšie, keď má muž pravidelný sex, úmerný jeho veku. Dlhé pauzy, ktoré si mnohí vynahrádzajú následným náročným a dlhým pohlavným stykom prostate môžu skôr poškodiť. Dlho bola v pokoji a zrazu je prekrvená.
 4. Dlhotrvajúci stres, depresia, negatívny postoj k životu. Reakcie depresívnych ľudí bývajú spomalené, mdlé, čo druhotne ovplyvňuje aj zdravie vnútorných orgánov, takže i prostaty.

Prevencia problémov s prostatou.

Prevenciou ochorení a problémov s prostatou je predovšetkým zdravý životný štýl s úmernou záťažou organizmu, dostatkom pohybu a primeraným sexuálnym životom. Jednoducho sa to hovorí, ale uviesť týchto pár pravidiel do života nie je zase také jednoduché. Z predošlého vyplýva, že tak ako i iné orgány v tele, tak i prostata potrebuje byť neustále stimulovaná. Čo je používané a prekrvované, zostáva dlhšie v poriadku a zdravé. Pokiaľ máme v živote málo pohybu a nemôžeme ovplyvniť ani spôsob práce v zamestnaní, potom by sme si mohli dopomôcť vhodnou masážou prostaty.

Masáž prostaty.

Masáž prostaty je dôležitá, prospešná a vzrušujúca. Zo začiatku sa môže zdať nezvyklá až nepríjemná, ale je to len otázka prístupu, dobrej prípravy, výdrže a zvyku. Pri rozhodovaní, či s masážou začať alebo nie, je potrebné si neustále pripomínať všetky jej klady. Tu platí aj, že nestačí to len skúsiť, ale tiež zotrvať. Možno po čase zistíte, že prežívate i nové orgazmické zážitky.

Nákres

 1. Najprirodzenejšou masážou prostaty je sex. Pri sexe sa muž pohybuje, sťahuje a uvoľňuje sedacie svalstvo, vťahuje brucho a tým prekrvuje celú panvovú oblasť. Priaznivo pôsobia aj hormóny, ktoré sa vyplavujú do krvi, vrátane endorfínov, ktoré uvoľňujú a navodzujú pocit eufórie a šťastia. Je to teda i prevencia stresov, ktoré majú opačný spazmatický účinok. Sex večer pôsobí i na kvalitu spánku a celkovú rekondíciu. Zdravšie ako tabletky na spánok a depresia je pomilovať sa.
 2. K sexuálnym hrám môžeme pridať i cielenú masáž prostaty. Je to nepriama stimulácia hrádze alebo priama masáž prostaty vo vnútri tela. Prístup k nej je cez konečník. Masírovať sa môže jednoducho prstom vsunutým do análu pri použití lubrikačného gélu. Ďalším variantom môžu byť rôzne pomôcky, vibračné i nevibračné, ktoré sú určené pre análne hry (análne korále, kolíky, vibrátory a pod.). V súčasnej dobe sú k dispozícii aj masážne strojčeky priamo pre masáž prostaty. Sú veľmi účelne vyrobené, ich tvar zodpovedá polohe prostaty v tele a ľahko sa ovládajú. S touto masážnou pomôckou je prostata efektívne stimulovaná. Samozrejme aj pri týchto pomôckach je potrebné použiť vhodný lubrikant, najlepšie taký, ktorý je určený pre análne použite, ktorý zaisťuje nie len dobrú kĺzavosť, ale i ochranu pred poškodením zvierača a citlivej sliznice konečníka. Ak hovoríme o prevencii, stačí túto masáž prostaty praktikovať raz až dvakrát za mesiac.
 3. Masáž prostaty môžeme nepriamo uskutočňovať pri úmernom pohybe, chôdzi, jednoduchých cvikoch (drepy, výskoky, striedavé sťahy a uvoľňovanie sedacích svalov), jazde na bicykli, plávaní a pod. Nič sa však nesmie preháňať. Silové športy s ťažkou záťažou moc vhodné nie sú. Pamätajte, prostata sa musí prekrvovať, nie presiľovať. Logicky každý sám iste príde k záveru, pri akom cvičení sa mu prostata najlepšie masíruje.

Pohyb a sex je vhodnou cestou k celkovej vitalite organizmu. Pokiaľ má človek žiť a pracovať, potrebuje byť zdravý a vitálny. Nemusí sa potom ani ľutovať, ani prepadať panike a depresiám. Je to dobrý spôsob ako byť spokojný a šťastný, ovplyvní to nie len jeho vlastný život, ale i vzťahy. So zdravou prostatou nemá muž problémy s vyprázdňovaním (močením), čím sa detoxikuje i jeho telo. Má uspokojivý sex, jeho erekcia je v poriadku. To je pre muža veľmi dôležité i z hľadiska psychiky a podvedomých procesov.

Preto hor sa ku úspešnej masáži prostaty, bezproblémovému močeniu a pevnej erekcii!

Napísala: Petra K.
Autorka má 39 rokov a pracuje ako zdravotná sestra

OTÁZKY

email pre zasielanie otázok : masaz-prostaty@seznam.cz

pozn. Nie je v mojich silách odpovedať na individuálne otázky cez email. Otázky, na ktoré budem vedieť odpovedať, uverejním na týchto stránkach. Ďakujem za pochopenie.

Otázka : Chcem urobiť pratnerovi masáž prostaty ako prekvapenie (už sme sa o tom raz rozprávali). Ako to prakticky urobiť? Stačí iba stručne v bodoch. Ďakujem za odpoveď. Kačenka

Odpoveď:

 1. Partner by sa mal pred masážou vyprázdniť.
 2. Doprajte partnerovi čas – príjemná masáž celého tela, zamerajte sa na okolie análu a na vonkajšiu stimuláciu prostaty.
 3. Vhodná poloha - buď leží muž na boku alebo uvoľnený na posteli
 4. Lubrikant – najlepšie kvalitný análny silikónový olej
 5. Postupne uvoľňujte análny otvor - prst, 2 prsty, malý análny kolík atď. Hlavne pomaly, postupne.
 6. Použite buď ruku (prst) alebo najlepšie erotickú pomôcku špeciálne určenú pre masáž prostaty a stimulujte prostatu zvnútra.

Ďalej už je to na Vás. Skúšajte, experimentujte.

Petra

Otázka : Skúšali sme masáž prostaty prstom, ale priateľa to pri prenikaní vibrátorom bolí. Je to normálne?

Odpoveď: Bolieť by nič nemalo. Použite veľa lubrikačného gélu alebo oleja (to je základ), veľa času na postupné uvoľňovanie análu (keď budete zavádzať vibrátor hneď, bude to nepríjemné) a vhodný vibrátor, nie zbytočne veľký a hlavne zahnutý, najlepšie zvlášť určený pre tieto účely. Petra

Otázka: Aké erotické pomôcky môžete odporučiť? Sú na niečo dobré? Ako ich používať? Ďakujem

Odpoveď : Erotických pomôcok je dnes na trhu dostatok. Ich používanie odporúčam. Všeobecne sú lepšie vibračné pomôcky z kvalitných materiálov, vyberajte bežné veľkosti (veľké môžu tlačiť). Videá s použitím nájdete napr. tu: https://www.ruzovyslon.cz/masaz-prostaty/


Diskuse (1 komentář)

Marian, (27. 07. 2012 08:23) Reagovat
Mam dojem, ze sa mi prostata zmensuje az minimalizuje a na dotyky nereaguje, mam 62, podstupil som vysetrenie a zda sa ze vsetko je ok, ale nie je, sex uz vobec nefunguje. Da sa s tym nieco pozitivne spravit alebo iba mavnut rukou, ved ma 62 ???
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Masáž prostaty
Kontakty